MŠK Žilina "B" - Baník Ružiná  1:3 (0:1)

Góly: 34. Jasenovký - 58. Blaščík, 61. Mashike, 90. Štyvar, ŽK: 86. Hrbek, 87. Chrupáč, 90. Perexta -

32. Pierre Yves, 61. Mashike, 85. Štajer, 90. Štyvar, ČK: 87. Chrupáč (urážka) -

rozhodovali: Jurenka - R. Sluk, M. Sluk - 100 divákov

MŠK: Le Giang - Repáň, Chrupáč, Perexta, Ďuratný - Tlacháč (72. Hrbek) - Zuziak,T. Ďurica,

Klec, Jasenovský - Švikruha. Tréner: V. Veselý.

Baník: Jenčo - Kamenec, Štajer, Šimič, Dukanac - Pierre Yves, Bakala (83. Lukáč), Kamendy,

Gajdošík - Blačšík, Mashike (72. Štyvar). Tréner: A. Jánoš.

V dohrávke prvého jarného kola, čakalo na zverencov Antona Jánoša stretnutie v Žiline s rezervou MŠK.  V domácej bráne sa predstavil odchovanec fiľakovského futbalu a reprezentačná jednotka do 21 rokov Patrik Le Giang.

Ružiná sa v prvom polčase predstavila dosť zakríknuto. Nevypracovala si žiadnu možnosť. Po 10. min. stratil pred pokutovým územím domácich loptu Mashike a Zuziak na druhej strane tesne minul bránu Jenča.  V 20. min. vysunul Kamendy 50 m pasom Gajdošíka, ale jeho strelecký pokus bol zblokovaný.

Po polhodine hry začali domáci zvyšovať aktivitu. Najprv Jasenovského polostrelu – polocenter na päťke minul v sklze pred odkrytou bránou Zuziak. Následne po priamom kole vrátil hlavou loptu pred Jenča Chrupáč a pohotový Jasenovský otvoril skóre stretnutia 1:0. Domáci futbalisti mali v závere polčasu výhodu dvoch priamych kopov, ale ani pri jednom Tomáš Ďurica nebol presný.

Aj prvé minúty partili opäť domácim, ale Zuziak v 100% nepochodil.  Od tejto chvíle prebrali iniciatívu hry hráči Baníka. Naprv pohrozil slabou strelou Bakala. Náslene na to vyskočil na centrovanú loptu v 16-ke najvyššie Blaščíka a hlavou vyrovnal 1:1. Le Giang šiel po lopte neskoro a už len zvalcoval Blačšíka.  Po hodine hry Gajdošík váhal som zakončením a prišiel o loptu. V 61. min. vybojoval Blačšík v pokutovom území loptu s Chrupáčom a prihral ju Mashikemu, ktorý nemal problém poslal Ružinú do vedenia. Le Giang bol mimo brány, keď chcel loptať loptu do bezpečia, ale Chrupáč ju stratil - 1:2. Na druhej strane Klec našiel Zuziaka, ktorý zbrkla zakončoval. Definitívnu bodku mohol dať v 81. min. Bakala, keď unikol, ale jeho samostatné sólo tesne minulo bránu Le Gianga. Vyrovnanie mal na kopačke v 83. min. Klec, ale Jenčo čaroval. O 2. min. neskôr po súboji v roku pokutového územia Štareja s Jasenovkým nariadil hlavný rozhodca pokutový kop proti Ružinej. Loptu z bieleho bodu poslal Tomáš Ďurica len do žrde. Nepriaznivý stav a nepremenený pokutový kop nezvládol s nervami domáci Chupáč a odniesol si to po jednom z verdiktov hlavný rozhodca, keď mu za zdržovanie hry dal žltú kartu a po urážke domácemu obrancovi vytiahol červenú. V nastavenom čase nevyužil samostatný únik Gajdošík, ale náledne sa tešil z premerového gólu v drese Ružinej ex-žilinčan Štyvar, keď z 35 m preloboval Le Gianga.

Vladimír Veselý (Tréner MŠK „B“): "Odohrali sme veľmi dobré stretnutie. Mali sme hru pod kontrolou. Prišli dve hrubé chyby, ktoré otočili výsledok. Mali sme možnosť na vyrovnanie, ale nevyužili sme ju. Chýbala nám agresivita v súperovom pokutovom území. „

Anton Jánoš (Tréner Baníka): „Prvý polčas bol z našej strany veľmi slabý, pretože nefungovala hra obranej formácie, kde museli pomáhať aj krajný záložníci. V polčase som stým niečo musel urobiť a povedal som v kabíne obrancom, aby prestali hrať tak alibizticky, lebo tu nič neuhráme. V druhom polčase sme ožili a využili sme hrubé chyby domáceho mužstva a otočili výsledok stretnutia vo svoj prospech. „