TJ Baník-ŽILINA"B" 1:0(0:0)

Gól: 11. Juraj Líška.

ŽK: 77. Boháčik, 85. a 87. Rutkaj, 88. Michalík - 55. Revák, 78. Ďurica.

ČK: 87. Rutkaj, Ružiná (po druhej ŽK).

Rozhodovali:Kozák - Jenčura, Poracký.

Divákov: 280.

TJ Baník Ružiná: Michalík - Cibuľa, Kinček, Caban, Kotora - Gajdošík, Jendrišek, Čentéš, Kamendy (62. Boháčik, 90. Čonka) - Blaščik, Juraj Líška (81. Rutkaj). Tréner: Marián Süttő.

MŠK Žilina B: Holec - Ján Lončík, Radoslav Lončík, Ďuratný, Ceesay (59. Repáň) - Jasenovský (69. Dedič), Perexta, Ďurica, Revák - Hrbek, Švikruha.Tréner: Vladimír Veselý.

RUŽINÁ. V prvom jesennom kole súťažného ročníka 2013/2014 Tipos III. ligy Východ hostila Ružiná žilinskú rezervu. V radoch domáceho celku sa tesne pred výkopom situácia skomplikovala. Zo základnej zostavy pre zranenia vypadli dva kľúčoví hráči - Ján Štajer a Matej Líška. Tréner Süttő musel improvizovať. V napínavom dueli, v ktorom nechýbali bojovnosť a nasadenie ani na jednej strane, napokon tri body vydolovali baníci. V stretnutí chudobnom na góly sa strelecky presadil len Juraj Líška, ktorý je novohradskej i gemerskej futbalovej verejnosti veľmi dobre známy z čias svojho pôsobenia v Rimavskej Sobote. Duel bol však bohatý na karty. Hlavný arbiter Kozák siahol šestkrát po žltej a raz po červenej karte. V 87. min sa predčasne z ihriska musel porúčať striedajúci Rutkaj.

Ako prví sa o slovo prihlásili v 7. min hostia, no domáci gólman Michalík pohotovo zakročil. V 9. min mal úvodný gól stretnutia na kopačkách Blaščik. Líškov presný center však efektívne nezúžitkoval. Mieril tesne nad. Domácich fanúšikov priviedol do varu v 11. min Juraj Líška, ktorý zariadil zmenu na svetelnej tabuli - 1:0. V 17. min putovala lopta po osi Blaščik - J. Líška - Jendrišek, ktorého prudká strela z 10 m preletela tesne vedľa Holecovej brány. V 38. min sa Michalík blysol bravúrnym zákrokom proti Hrbekovej strele. V 39. sa v ideálnej pozícii ocitol Blaščik, no opäť mieril nad. V 40. min našiel štrbinu v obranných hradbách Ružinej Revák, ale na Michalíka bol prikrátky. Šancu na zrovanie skóre mali hostia v 43. min, no Michalík bol proti. V 44. min situáciu na trávniku zdramatizoval Gajdošík. Mal však vychýlenú mušku.

Po zmene strán si v 50. min chcel dať gólové repete Juraj Líška, ale lopta tesne minula svoj cieľ. V 52. min dal Blaščik vyniknúť gólmanovi žilinskej rezervy Holecovi. Bod pre hostí mohol v 61. min zariadiť Ďurica, ale Michalík včas vystihol jeho úmysel. Následne sa hostia všemožne pokúšali vsietiť aspoň čestný gól, no bezúspešne. O rozruch na ihrisku sa postaral už len Rutkaj, ktorý v 81. min vystriedal strelca Líšku. Na trávniku pobudol len šesť minút, keďže si vyslúžil dve žlté karty a následne aj červenú.

Hlasy trénerov

Marián Süttő, tréner TJ Baník Ružiná: "Bohužiaľ, futbal býva taký, že človek má niečo naplánované a behom piatich minút sa to zmení. Mám tým na mysli, že nám vypadli dvaja kľúčoví hráči Jano Štajer a Matej Líška. Stalo sa tak tesne pred zápasom, takže sme museli improvizovať. Preto si cením, že hráči, ktorí ešte dobre nepoznajú tunajšie prostredie, to jednoducho oddreli. Je logické, že také mužstvo, ako je Žilina, ktoré je tri roky pokope, nás herne prevalcovalo, predviedlo výbornú kombinačnú hru. Hralo doslova ukážkový futbal. Na druhej strane, my sme mali premeniť také gólové šance, ako mali Gajdošík, či Blaščik, ktorý odviedol veľmi dobrú prácu, za čo ho chválim. Samozrejme, že pochvalu si zaslúžia všetci chalani. Dnes vyhral trošku šťastnejší, no o to odhodlanejší a bojovnejší."

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B: "V prvom polčase sme pred šestnástkou spravili jednu obrovskú chybu, po ktorej sme inkasovali gól. V druhom polčase sme síce herne dominovali, ale nič sme z toho nevyťažili, keď sme hrali iba po súperovu šestnástku. Len herný prejav bez efektívneho zakončenia nám nemôže priniesť tri body. Domáci boli o ten gól lepší. Takže nie som spokojný. Boli úseky hry, ktoré boli z našej strany dobré, v druhom polčase sme súpera valcovali, ale ako som už povedal, bohužiaľ len po šestnástku."